Ремонт ванної або туалетної кімнати найчастіше пов'язаний із заміною сантехнічного обладнання, а так само і труб. Процедура це дуже відповідальна і досить складна. Однак не варто поспішати і викликати сантехніка: своїми руками цілком можливо грамотно виконати розводку і встановити вибране обладнання. При цьому буде зекономлена деяка сума, яка стане абсолютно не зайвою для сімейного бюджету. Однак щоб результат робіт тільки радував, слід познайомитися з етапами проведення сантехнічних робіт.

Плануємо майбутні роботи.

   Починати ремонт слід з ретельного планування майбутніх заходів. Розводка труб один з найважливіших елементів, що формують систему каналізації і водопостачання. Від того, наскільки грамотно вона спланована і виконана, багато в чому залежить функціональність споруди. На етапі планування необхідно визначити кілька важливих факторів.

Підбираємо спосіб монтажу трубопроводу.

    Укладання труб може бути проведена закритим або ж відкритим способом. Обидві ці схеми, в принципі, однаково надійні. Розрізняються вони особливостями експлуатації та обслуговування. Відкритий монтаж передбачає установку труб поверх стін або підлоги. При бажанні їх можна буде приховати різними декоративними конструкціями. Головне достоїнство легкодоступність комунікацій.

  При необхідності підключення нових елементів, обслуговування або ремонту не знадобиться руйнувати декоративного покриття, яке приховує труби. Крім того найменше протікання або інша проблема відразу ж стане очевидна і своєчасно ліквідована. При прихованої укладанні труби монтуються прямо в стіну, що, безумовно, більш естетично. Однак обслуговування і ремонт комунікацій дуже ускладнений. Так само, як і огляд деталей на предмет протікання або інших проблем. При прихованому монтажі доцільна установка датчиків, які повідомлять про витік води. У будь-якому випадку для того, щоб отримати доступ до трубопроводу доведеться розкривати стіну, що є найбільшим мінусом цього типу установки.

Відкритий варіант розводки труб найбільш простий у виконанні, обслуговуванні та ремонті. Не естетичний вигляд можна при бажанні закрити декоративними аксесуарами.

Важливість матеріалу виготовлення труб.

  Як показує досвід, своїми руками розведення сантехніки найпростіше виконувати за допомогою поліпропіленових або металопластикових труб. Це надійні в експлуатації легкі деталі, які добре піддаються обробці і досить прості в монтажі. Для виконання з'єднань металопластикових конструкцій використовуються різні види металопластикових фітингів, що встановлюються за допомогою спеціальних кліщів для прес фітингів. В силу того, що спеціальне обладнання для установки не потрібно, металопластик можна монтувати навіть в самих важкодоступних місцях.

Металопластикові труби можуть бути з'єднані за допомогою фітингів або обтискних муфт. У другому випадку для монтажу знадобляться спеціальні кліщі.

   З'єднання поліпропіленових труб виконується у вигляді зварювального шва. Для роботи знадобиться спеціальний апарат, який найкраще орендувати або взяти у знайомих. Цей момент обов'язково повинен враховуватися при виборі труб, оскільки в важкодоступних місцях виконати з'єднання поліпропіленових елементів буде майже неможливо. Додатковим аргументом за вибір поліпропілену стане можливість легко виправити невдало вийшов стик, що дуже цінно для початківця сантехніка.

Пристрій схеми розводка.

    Вибирати схему розведення водопровідних труб можна з двох варіантів: трійникового або колекторного. Другий вважається найбільш практичним і зручним. Він передбачає, що при установці сантехніки у ванній або туалетній кімнаті кожен прилад буде підключатися окремо, що істотно зменшує перепади тиску в системі і дозволяє проводити ремонт без відключень трубопроводу. Варіант відрізняється простотою монтажу і мінімумом з'єднань, проте коштує дорожче, ніж трійникова схема. Вона кілька складніша у виконанні. Фахівці рекомендують при її складанні встановлювати на кожному з відгалужень від основної системи запірний кран, щоб не перекривати всю конструкцію в разі поломки.

    Підсумком планування стане схема розміщення сантехнічного устаткування і розводки труб. Виконується вона після точних вимірів приміщення і приладів, які будуть в ньому встановлені. За допомогою такого плану буде набагато простіше визначити всі необхідні деталі і їх кількість, а так же попередити можливі непорозуміння з виходом настановних кутів в процесі монтажу устаткування. Дуже непогано пронумерувати кожну деталь розводки в тому порядку, в якому проводитиметься збірка. Можливо так само скласти список всіх елементів із зазначенням типу з'єднань і довжини фрагментів.

Приклад схеми розводки труб. Виконуючи самостійно подібний проект для простоти монтажу найкраще пронумерувати всі елементи і позначити їх розміри.

Правила складання конструкції.

   Починати монтаж труб і сантехніки доведеться з розбору і виносу старого обладнання. Робити це слід досить акуратно, щоб зайвими руйнування не додати собі роботи. Після демонтажу та очищення приміщення відповідно до складеного плану проводиться збірка нового трубопроводу.

Слід дотримуватися таких правил:

 - Труба, що підходить до квартири, повинна мати більший діаметр, ніж елементи розводки по приміщенню.
 - Фільтри допоможуть уберегти обладнання від засмічення іржею і сміттям, зустрічаються у водопровідній воді.
 - Труби, призначені для укладання в стіну, не повинні бути з'єднані різьбовими з'єднаннями.
 - Слід проконтролювати натиск води, при необхідності посилити тиск.
   Перед початком робіт труби, нарізані на фрагменти потрібної довжини, можна пронумерувати відповідно до схеми. Так буде простіше проводити монтаж. Після складання трубопроводу проводиться установка сантехніки: операцію буде виконати простіше, звіряючись з інструкцією виробника. Виставлені на місця прилади підключаються гнучкими рукавами і шлангами, після чого слід перевірити якість збірки і відкрити запірні крани. Виконати розводку труб і встановити сантехнічне обладнання не так вже й складно, навіть не вдаючись при цьому до допомоги кваліфікованого сантехніка. Трохи терпіння, акуратність у виконанні робіт і уважне знайомство з інструкціями дадуть свої плоди: нове обладнання в санвузлі буде тільки радувати своєю бездоганною роботою.