Опалювати приватний будинок найбільш вигідно і практично системою водяного опалення. Гаряча вода циркулює по системі опалення, виробляючи свій нагрівання від котла. Система водяного опалення для приватного будинку має ряд незаперечних переваг:

 

Рівномірний розподіл тепла при опалюванні двох і більше поверхів.

Можливість регулювання подається температури, як від котла, так і на кожному вузлі.

Установка котла за межами житлових приміщень.

Системи монтажу водяного опалення:

 

Водяне опалення приватного будинку представлено 3 основними системами підключення і монтажу. При цьому, принцип роботи у всіх незмінний. Гаряча вода циркулює по трубах до радіаторів, остигаючи, виробляє обігрів приміщення, а охолонувши, повертається до котла для подальшого нагріву і циркуляції.

 

- Природна циркуляція води. Система працює за рахунок різної щільності води. Основна перевага – автономна робота без використання електроенергії.

- Примусова циркуляція води. Для циркуляції застосовується насос і розширювальний бачок, що запобігає випаровуванню. Система примусової подачі води залежить від електропостачання і вимагає додаткових витрат, при цьому її переваги очевидні:

- Скорочується витрата труб для монтажу.

- Можна використовувати батареї будь-якого типу.

- Індивідуальна регулювання приладів опалення.

- Можливість використовувати антифриз.

- Мінімум води в системі.

 

Комбінована система циркуляції води. Насос монтується в систему з природною циркуляцією води, встановлюється кран, який при включеному насосі перекриває вільну циркуляцію. Комбінована система практична і може працювати при відключеній подачі електрики.

Матеріали і комплектуючі системи водяного опалення заміського будинку

З'єднувальні труби.

 - Металопластикові труби володіють високою міцністю, легко і швидко монтуються. Єдиний недолік – сприйнятливість фітингів та різьбових з'єднань до перепадів температур.

 - Поліпропіленові труби користуються найбільшою популярністю. Армовані труби витримують значні навантаження, а пайка труб створює цілісне полотно труби.

Мідні труби ідеальні і не містять недоліків, крім одного, високої ціни. Вони практичні, довговічні, стійкі до корозії, володіють чудовою теплопровідністю.

Сталеві труби, практично не застосовується із-за короткого експлуатаційного строку і складного монтажу.

Радіатори опалення.

 - Сталеві радіатори є бюджетним варіантом. При цьому слід враховувати слабкі антикорозійні якості і короткий експлуатаційний період.

 - Алюмінієві радіатори мають естетичний зовнішній вигляд, стійкість до корозії, швидкий нагрів. Не допускають перепадів тиску, тому вони рекомендовані для установки в заміських будинках.

 - Біметалічні радіатори, успішно поєднали в собі кращі якісні характеристики алюмінію і сталі. Володіють високою тепловіддачею, ступінь опору до корозії середня.

 - Чавунні радіатори позбавлені недоліків. У них максимально тривалий термін служби, їх часто називають «вічними». Чавунні радіатори володіють великою вагою, який створює незручність при монтажі, але це єдиний їх недолік. Високі антикорозійні якості і велика тепловіддача привертають увагу покупців.

При виборі радіаторів необхідно уважно вивчати характеристики. Виробники враховують сучасні технології і додатково захищає радіатори від негативного впливу агресивних середовищ, роблять їх стійкими до корозії, істотно збільшуючи термін експлуатації.

 

Котли.

 - Газовий котел - є найбільш популярним. Приваблює високим ККД, простим монтажем, відсутністю шуму. Для підключення необхідні підводять магістралі, наявність витяжної вентиляції.

 - Електричний котел - є найбільш безпечним. Працює безшумно, займає мінімум місця, відсутні продукти горіння. До недоліків відносяться: низький ККД і залежність від подачі електроенергії.

 - Рідкопаливний котел - схожий на газовий аналог, але з іншим видом пальника. Установка проводиться в котельні, швидко забруднюється.

 - Комбінований котел - використовується кілька енергоносіїв, є надійним джерелом тепла. З недоліків: висока вартість і складна конструкція.

 - Твердопаливний котел - пристрій, виконаний зі сталі або чавуну, який виділяє теплову енергію в процесі горіння твердого палива (дрова, торф, вугілля, кокс, пеллети). В побутових моделях подача палива здійснюється в ручному режимі, в промислових варіантах здійснюється автоматична подача палива і вилучення золи.